Türkiye Cumhuriyeti

Manama Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri - Gümrük Kapılarında Oy Kullanma , 16.07.2014

Değerli Vatandaşlarımız,

Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı olan vatandaşlarımızın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gümrük kapılarında oy kullanabilmelerine ilişkin kısa bilgi notu aşağıda sunulmaktadır:

Gümrük kapılarında oy kullanma işlemi, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin birinci turu için 26 Temmuz-10 Ağustos 2014 tarihlerinde ve ihtiyaç olması halinde ikinci turu 17 - 24 Ağustos 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı olan vatandaşlarımız gümrük kapılarında oy kullanabilmekte olup, bu koşula uyan vatandaşlarımız için anılan tarihlerde yurda giriş - çıkış yapma koşulu aranmayacaktır.

Bir başka deyişle, Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı olan, ancak seçim zamanı Türkiye’de bulunacak olan vatandaşlarımız, yukarıda belirtilen tarihlerde, Yüksek Seçim Kurulu tarafından tespit ve ilan edilen gümrük kapılarında oy verebileceklerdir.

Oy kullanılabilecek gümrük kapılarının listesine Yüksek Seçim Kurulu’nun web sitesinde (https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/GumrukKapilari2014.html) adresinden erişmek mümkündür.


Saygıyla duyurulur.